:: دوره 26، شماره 3 - ( 9-1402 ) ::
جلد 26 شماره 3 صفحات 56-34 برگشت به فهرست نسخه ها
بکارگیری الگوریتم هوشمند تکامل تفاضلی در مدیریت بار خانگی با حضور منابع تولید پراکنده تجدیدپذیر
محمود زاده باقری* ، محمدرضا تابش مقدم
دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج ، Ma.zadehbagheri@iau.ac.ir
چکیده:   (549 مشاهده)
در این مقاله به منظور مدیریت هوشمند تقاضای شبکه های الکتریکی هوشمند خانگی شامل بارهای الکتریکی نظیر: یخچال، سیستم تهویه هوا، لباسشویی، ظرف شویی و اجاق برقی و خودروی الکتریکی که قابلیت شارژ و دشارژ شدن با اتصال به برق شهری را دارد، می باشد. در این پژوهش از الگوریتم تکامل تفاضلی به منظور بهینه سازی هوشمند مدیریت بار خانگی با حضور عناصر تجدیدپذیر و بارهای قابل کنترل استفاده شده است.  همچنین منابع تولید توان بادی و خورشیدی در نظر گرفته شده است که عدم قطعیت مربوط به تولید توان توسط رژیم تولید توان سالیانه آنها نیز مد نظر بوده است. هدف پیشنهادی ماکم کردن هزینه های برق و همچنین بهبود پروفیل ولتاژ بارهای خانگی می باشد. پروفیل بار مد نظر در این مقاله بصورت واقعی و بدون متوسط گیری بوده که از مقالات معتبر اقتباس شده است. شبیه سازی توسط نرم افزار MATLAB پیاده سازی گردیده و به منظور صحت سنجی نتایج با حالت پایه مورد مقایسه قرار گرفته است.
واژه‌های کلیدی: الگوریتم تکامل تفاضلی، مدیریت هوشمند بار، تولیدات پراکنده خورشیدی، تولیدات پراکنده بادی، خودروهای الکتریکی
متن کامل [PDF 1137 kb]   (133 دریافت)    
نوع مطالعه: كاربردي | موضوع مقاله: شبکه هاي هوشمند انرژي
دریافت: 1402/6/9 | پذیرش: 1402/12/13 | انتشار: 1403/9/30


XML   English Abstract   Printبازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.
دوره 26، شماره 3 - ( 9-1402 ) برگشت به فهرست نسخه ها